defans logo

Pire ve Bit İlaçları Türleri

0

PİRE NEDİR

Pireler, halk arasında ‘deve böceği’ olarak bilinen eklem bacaklı, çok yükseğe zıplayarak hareket eden, insan gözüyle zor görülecek kadar küçük, kanatlı böceklerdir. Vücutlarının büyük bir bölümünü karınları kaplar. Ortalama 2,5 mm boyutlarında olurlar. Küçük iğnelerle kaplı, keskin ağızları ve kanatları vardır. Renkleri genel olarak siyah, koyu kahverengi veya kırmızı tonlarındadır.

Dünya’nın her yanına yayılmış vaziyette olan bu böcekler, üstün zıplama yetenekleri sayesinde öncelikle kuşların kanını emmeleriyle bilinirler. Herhangi bir iklim seçmeksizin, tropikal ortamlardan kutuplara kadar her yerde görülebilirler. Bir çeşit kan emici parazitlerdir. İnsanların da kanını emebildiklerinden aynı ortamda bulunmamak ve onlardan korunmak son derece önemlidir. Pire ısırığı sonucunda vücutta kaşıntı başlar ve huzursuzluk hissi verir. Pire ısırıkları ciddiye alınmalıdır. Eğer ortamınızda pire görülmeye başlamış ise en etkili pire ilaçları kullanılarak pire ile mücadele hemen başlanmalıdır.

PİRE TÜRLERİ NELERDİR

Toz (Kum) Piresi: Yaklaşık 1600 pire çeşidinden yalnızca biri olan toz pireleri en çok karşılaştığımız türlerdendir. Tozlu ve nemli alanlarda yaşarlar. 3-4 ay boyunca yaşamlarını sürdürürler ve kepekle, dökülmüş kıl ve deri ile beslenirler. Bu kepek, deri, kıl gibi kirleri beslenirken etrafa saçarlar. Dolayısıyla bu da insan sağlığını kötü etkiler. Eğer üstünüzde pire sorunu başlarsa mutlaka eczaneden pire ilacı isteyiniz. Ortamda pire sorunu olduğunda sadece www.defansmarket.com da aradığınız en etkili pire ilacını bulabilirsiniz.

Hayvan Piresi: Bu kategoriye kedi ve köpek piresi dâhildir. Kedi pire ilacı, köpek pire ilacı için etkili bir pire ilacı arıyorsanız bu ihtiyacınıza Chrysamed bitkisel haşere ürünlerini tavsiye ederiz.  Evcil hayvan beslenen yerlerde sık görülse de, beslenmeyen ortamlara da çevreden bulaştıkları olur. Sadece kedi ve köpeklerde değil aynı zamanda koyun, keçi, fare, sincap gibi hayvanlarda da konaklarlar. Bu pireler her ne kadar hayvan tüylerinin arasında, derilerinin üzerinden kanla beslenerek yaşasalar da insan derisine de geçebilirler. Çok kısa bir sürede 2000 kadar yavru oluşturduklarından bir süre sonra toplu pire istilasına yakalanmanız olasıdır. Alerjik hastalık başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunları doğurduğundan hem sizi hem de varsa evcil hayvanınızı bu türlerden korumanız gerekir.

pire-bit-ilaclariİnsan Piresi: İnsan piresi sistem olarak insan vücudu sıcaklığına endeksli olarak yaşar. Kanımızı emer ve yumurtalarını bırakırlar. İnsan vücudunda kızarıklık, kaşınma, alerji gibi reaksiyonlar gösterir. Bu yüzden üzerinizde pire gördüyseniz veya olmasından şüpheleniyorsanız pire ilacı mutlaka kullanmalısınız. Yumurtalarını da yastık, yorgan aralarında, yatak altlarında, evin karanlık ve iç kısımlarına bırakırlar. Yaşadıkları kişinin kanını ortamdan ortama taşıdıkları için bulaşıcı hastalık yaymaları olasıdır. Eğer size pire bulaşırsa, evde pire ilacı kullanmanız gerekiyorsa mutlaka kokusuz pire ilacı kullanmanızı tavsiye ederiz.

PİRE NASIL BESLENİR

Pirelerin beslenme şekilleri yaşadığı yerlere ve türlerine göre değişebilir. Çoğunluğu kan emerek beslense de bazı türleri pamuksu bitkiler ile beslenirler. Bu bitkilere örnek olarak marul, taze soğan, sebze ve meyve yapraklarını örnek gösterebiliriz. Kan emen pirelerin besin kaynağı çeşitli canlılardır. Kedi, köpek, kuş, koyun, keçi, kurt, fare gibi sayısız hayvanın kanını emer. En önemlisi ise bu hayvanlarla aynı ortamda bulunan insanlara da zıplayarak kanını emmeleridir.

PİRE NEREDE OLUR/NEREDE YAŞAR

Hayvanlarının kanını emdiklerinden dolayı ağırlıklı olarak hayvan barınaklarında bulunurlar. Pis, bakımsız, rutubetli ortamların kaçınılmazı olan fareler de kömürlük, bodrum, tavan arası ve çatı gibi kapalı yerlere pirelerin taşınması için sebeptir. Evinizde beslediğiniz evcil hayvanlarınıza da zıplayıp kanını emen bu böceklere karşı hem hayvanınızı, hem de kendinizi korumanız gerekir. Evde pire sorunu,  işyerinde pire sorunu, kapalı ortamlarda pire sorunu, çözmek için kokulu pire ilaçları, kokusuz pire ilaçları ve toz pire ilaçlarını kullanabilirsiniz.

PİRELERİN BULAŞTIRDIĞI HASTALIKLAR

Pireler kan emerek beslendikleri için kanını emdikleri bir canlıda olabilecek mikrop ve hastalığı hayvandan hayvana, kişiden kişiye taşır. Örnek olarak Orta Çağ Avrupası nüfusunun dörtte birinin ölümüne sebep olan veba, pire ve türlerinden yayılmış bir hastalıktır. Veba, tifüs, humma, cilt hastalıkları, dizanteri, alerjik hastalıklar gibi birçok ciddi hastalığa sebep olurlar. Bundan dolayı pire ile mücadele hayati önem taşır.

EVDE NEDEN PİRE OLUR

Bu sorun çoğunlukla yaz aylarında ortaya çıkar ve türlü sebeplere dayanır. Basitçe tüy ağırlıklı eşyalar kullanmak bile pireyi çekebilir. Minderler, koltuk aralıkları, halılar, elbiseler saklanma alanlarıdır. Bunlardan ayrı olarak pirenin sürekli evde görülme sebeplerini sıralamak gerekirse;

Evcil hayvan beslenen evlerin kâbusudur. Parazit olarak yaşayan, dolayısıyla yaşamına devam edebilmek için canlıya muhtaç olan pireler için en güzel yaşam yeri sürekli olarak dolaşabilecekleri ve her daim iyi şartta yaşayan hayvanların derileridir. Tüylerin arasında rahatça saklanabildiklerinden uzun süre bu ortamı terk etmezler. Kedilerde pire sorunu,  köpeklerde pire sorunu riski her zaman bulunur. Pire sorunu için tek adres www.defansmarket.com

Yaşam alanınızın içerisinde kedi veya köpek beslemeseniz bile, evinizin etrafı ağaçlık ortam, bahçe, kömürlük veya park alanına sahipse risk altında olabilirsiniz. Bu yerler, sokak kedileri veya köpekleri için, küçük haşere ve fareler için ideal saklanma ve barınma yerleridir. Dolayısıyla pirelerin bulunması da kaçınılmazdır.

KEDİLERDE PİRE SORUNU

Açık havayla içli dışlı olan kediler en riskli olanlardır. Çevredeki kedilerden, köpeklerden, kuşlardan veya herhangi bir yeşillikten kapacakları pireler çok sayıda ve uzun süreli olabilir. Ancak bu demek değildir ki yer seviyesinden yüksekte yaşayan bir kediye pire gelmez. Unutmayalım ki basitçe sokakta gezdiğimiz ayakkabılarımızdan bile pire taşınabilir. Kum pireleri de insan kanı emebilen pire çeşididir. Kedinizde pireyle karşılaşırsanız akla gelen ilk çözüm eczaneden pire damlası almaktır. Pire damlaları her kediye uygun olmadığı gibi dikkatli bir uygulama gerektirir. Bu noktada veteriner hekiminizden yardım almanız önemlidir. Pire sayısı çok fazlaysa büyük ihtimalle yavru oluşmaya da başlamıştır. Pire sayısının artması kediniz için de sizin için de sağlık sorunu teşkil eder. Bu noktada bir pire damlasından fazlasına ihtiyacınız olacaktır. Evinizin her alanında rahatlıkla uygulayabileceğiniz etkili bir pire ilacı almak sorunu kısa sürede ve etkili olarak çözecektir. İlacın etki süresine göre uygulamayı tekrarlamanız ve kedinizin iç/dış parazit bakımlarını yaptırmanız sizi oldukça rahat ettirecektir.

KÖPEKLERDE PİRE SORUNU

Cinsine göre ciddi boyutlara ulaşabilen köpeklerde pire sorunu oldukça sık ve yaygın görülen bir sorundur. Açık havaya, yeşilliklere girdiği anda ve diğer hayvanlarla temasa geçtiğinde risk altına giren köpekler için önlem alınması gerekir. Yapıca küçük olan köpekler için belli bir seviyeden sonrası hayati tehlike taşıyabilir. Kedilere göre yapıca daha iri ve daha tüylü olan köpeklerde pirenin farkına varmak elbette ki zor bir iştir. Bu yüzden sorunu kökten çözmek için yine kedilerde olduğu gibi iç/dış parazit bakımları yapılmalı, eviniz için de etkili bir pire ilacı ile koruma sağlanmalıdır. Bu noktada ihtiyaç duyduğunuz her türlü kokulu, kokusuz, toz pire ilacını en uygun fiyatlara, rahat sipariş ile www.defansmarket.com ‘da bulabilirsiniz.

EVDE PİRE VARSA NE YAPMALIYIM

Her şeyden önce temizlik vazgeçilmez adımdır. Varsa evcil hayvanınızın sürekli gezdiği ve barındığı yerleri temiz tutmak, aşı ve bakımlarını eksiksiz ve sürekli yaptırmak, evcil hayvanınız yok ise kapı ve pencere kenarları, koltuk dipleri, altları, perde arkaları ve bunun gibi karanlık, toz tutan yerleri çok iyi temizlemeniz gerekir. Pirenin girdiğini fark ettiğiniz boşlukları kapatmak gerekir. Tüylü, yünlü eşyaları havalandırmak ve hijyenin den emin olmak da başlıca yapılması gerekenlerdendir.

Pireyi evcil hayvanınızın üzerinde gördüyseniz hayvanınızı yıkayın ve pirenin geçmiş olabileceğinden şüphelendiğiniz eşyaları başka eşyalara temas ettirmeden yıkayın. Son olarak ev alanınıza uygun, ihtiyacınız kadar etkili pire ilacı ile rahatça kendi ilaçlamanızı yapabilirsiniz.

Alana Göre pire İlaçlama; kokulu pire ilaçları, kokusuz pire ilaçları ve toz pire ilaçları kullanılarak yapılır ilaç tercihini alanınıza göre yapabilirsiniz. Bu noktada ihtiyacınız olan her ilaç ve ekipmanı www.defansmarket.com ‘da bulabilirsiniz.

AÇIK ALANDA PİRE İLAÇLAMASI

Bahçelerde, okul bahçelerinde, üniversite kampüslerinde veya şehirlere ait geniş çöp toplama ve atık alanlarında ciddi bir sorun olabilecek pire sorununa karşı önlem almak hayatidir. Pirelerin en büyük reaksiyon yaratacağı kişiler küçük yaştaki çocuklardır. Daha sonra geniş alanlarda kurulan için ve kedi, köpeklerin uğrak yerlerinden biri olan kampüsler, birçok öğrencinin gezinip, konakladığı yerlerden biridir. Bu tarz açık alanlarda ve çok daha fazlasında pire ile mücadele gerekir. Bu noktada ihtiyacınıza yönelik ilaç almak ve uygulama için gerekli ekipmanı elde etmek düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Öncelikle Defans Market’te en çok satılan ilaçlardan biri olan Chrysamed Genel Haşere ilaçlarını öneririz. Bu genel haşere ilaçları sadece pire veya bit sorununa karşı değil, hamamböceği, sivrisinek, karasinek, örümcek ve çok daha fazla zararlı haşerenin alandan uzaklaşmasına da engel olacaktır.

Alanın büyüklüğüne göre seçiminizi değiştirip geliştirebileceğiniz bu ilaçlar sorununuza büyük ölçüde çözüm getirir. Aydın Kimya gibi başarılı markaların Titan Pire ilaçlarını, Zinon pire ilaçlarını, Bayer gibi büyük ilaç şirketlerinin Ficam pire ilaçlarını, Solfac pire ilaçlarını tercih edebilirsiniz. Ancak bu noktada sizlere kokusuz pire ilaçları kullanmanızı öneririz. Böylece ortamı terk etmek, önlem almak, hazırlık yapmak gibi uğraşlara vakit ayırmanız gerekmez.

Vebi Draker Pire ve Bit ilacı 5 litrelik yoğunlaştırılmış formülü ile 150 metrekarelik bir alana yetecek kadar karışım oluşturur. Bu karışımı ev, depo, otel, okul, hastane, kamu binaları, gıda sanayi, kamu taşımacılığı, ahır, çiftlik, bahçe, restoran, fırın vb. alan ve yerlerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kokusuz formülü sayesinde öncelikle sizler dâhil kimseyi rahatsız etmeyecek ve uzun süre etkili kalacaktır.

BAHÇEDE PİRE İLAÇLAMA

Ağaçlık alanlar, ev bahçeleri, okul bahçeleri vb. birçok canlı türünün barındığı alanlar pirelerin uğrak yerleridir. Bu alanlarda yapılacak pireyle mücadele işlemler oldukça önemlidir. Örneğin evinizde bahçeniz varsa veya evinizin etrafında ağaçlık bir bölüm varsa bu yerler özellikle kedilerin barınma ve geçiş yerleridir. Kedi ve köpeklerin de birincil pire taşıyıcısı olduklarını düşünürsek, pire sorunundan muzdarip olmanız kaçınılmazdır. Tabi ki çok küçük ve gözle görülmesi zor olan bu hayvanlar tarafından ziyaret edildiğinizi anlamanız zaman alacaktır. Zamanla kan emmek için yaşam alanlarınıza geldiklerini ve küçük pire ısırıklarıyla ciddi sağlık sorunlarına yol açtıklarını göreceksiniz. İşler daha da geç olmadan bu soruna çözüm getirmeniz yerinde olacaktır. Bu noktada kokusuz pire ilaçları kullanmanızı öneririz.

Defans Market’te bulacağınız Draker Kokusuz Pire ve Bit İlaçlarını suyla karıştırarak alanınıza uygulayabilirsiniz. Bu işlem sırasında bir sprey uygulama aparatı gerekecektir ve en uygun ürünleri de internet sitemizde kolayca sipariş etmeniz mümkündür. Bu ilaçlama işleminden sonra alanı saatlerce terk etmeniz ve diğer canlılara zararlı mıdır diye düşünmenize gerek kalmayacaktır. Çünkü kokusuz pire ilaçları leke bırakmaz, insan sağlığına zarar vermez, sadece hedef canlılar üzerinde kalıcı etkileri olan ilaçlardır. Aynı zamanda toz pire ve bit ilaçları, kokulu pire ilaçları da stoklarımızda bulunmaktadır. Alanınızın ve pire sorununuzun büyüklüğüne göre ilaç seçiminizi yapabilirsiniz.

KAPALI ALANDA PİRE İLAÇLAMA

Ev ortamı, iş yerleri, ofisler, fabrikalar, depolar, çatılar ve barınaklar gibi yerler bizlerin en fazla ziyaret ettiği yerlerdir. Bir eve dışarıdan, ufacık bir delikten giriş yapabilecek olan pirelere karşı tedbir önceden alınmalıdır. Böylece hayvanın alana girişi engellenecektir. Ancak elbette ki bu sorunla karşı karşıya kalmak gayet olasıdır. Öncelikle önereceğimiz şey; Eğer pencere kenarlarında, duvarlarda, köşe başlarında veya boru vb. materyallerin çıkışının sağlandığı alanlarda boşluklar varsa, sadece pireye karşı değil herhangi bir zararlı haşerenin de ortama girmesine karşı da boşluklar kapatılmalıdır.

Bu iç ortamdaki ısı tutma gücünü de arttıracaktır. İkinci olarak evinizin etrafında açık bahçe, kömürlük, odunumsu atıklar bulunuyorsa pire kaçınılmaz olur. Bu durumda hem yaşam alanınızın hem de sizin sağlığınız için etkili pire ilaçları kullanmalısınız. Günlük işlerinizi hallettiğiniz, sorumluluklarınızın yüksek olduğu yerlerden olan bu ortamlar, haşere ilaçlama kısmını da hızlı ve teferruatsız bitirmek ister. Kokusuz pire ilaçları ilk önerilerimizden olacaktır. Ortamı terk etmeyi gerektirmediğinden işlerinizi de aksatmaz ve etkili sonuçlar üretir.

İŞYERİNDE PİRE SORUNU VE İLAÇLAMA

Günün önemli bir kısmını geçirdiğimiz bu alanlar yüksek konsantrasyon gerektirdiğinden işinizi kısa sürede halletmenizi gerektirir. Örneğin bir gıda fabrikasında pirenin malzemeler içinde oradan oraya zıplaması insan hayatını ciddi tehlikeye sokar. Bir barınakta köpekten köpeğe geçen yüzlerce pire de oldukça tehlikeli ve sık görülür bir vakadır. Hem köpek veya kedinin huysuzlanmasına sebep olur, hem de insanı endişelendirir. Bu geniş alanların en etkili pire ilaçlarıyla ilaçlanması ve periyodik olarak ilaçlamaya devam edilmesi şarttır. Kokulu, kokusuz, toz pire ilaçları ile hiçbir profesyonel ilaçlama ekibine gerek kalmadan kendiniz, uygun fiyatlarla ve anında ilaçlama yapabilirsiniz.

Size kokusuz pire ilacı kullanmanızı öneririz. Draker konsantre pire ilacı, Chrysamed kullanıma hazır pire ilaçları en çok tercih edilen ilaçlarımızdandır. Hızlı sipariş imkânı ile sorunun daha da büyümesine engel olmaya çalışırız. Aklınıza takılan herhangi bir soruyu da mobil destek hattımızdan cevaplayabiliriz.

DEPODA PİRE SORUNU VE İLAÇLAMA

Su depoları, gıda depoları, market depoları gibi birçok depo, çalışanlar ve işletmeler tarafından ürün korumak için kullanılır. Bu depolar çoğu zaman uzun süre kapalı ve koliler, paketler ile doludur. Bu yüzden toz tutması, barınacak yer arayan böceklerin istilası için ideal ortamlardır. Öyleyse sadece pire ile değil aynı zamanda örümcek, kene, akrep, fare gibi zararlılarla da mücadele edilmesi gerekir. Sorunun ciddiyetine göre size uzun süre etkili kalacak pire ilaçları ve çalışanların depolara girip çıkmaları sırasında etkilenmeyecekleri pire ilaçları gerekir.

Draker Konsantre Kokusuz Pire ilacını alanınız çok geniş bile olsa 5 litrelik paketiyle rahatça kullanabilirsiniz. Suyla karıştırılan ve etkisi 3 ay devam eden bu ilacı ev, depo, otel, okul, hastane, kamu binaları, gıda sanayi, kamu taşımacılığı, ahır, çiftlik, bahçe, restoran, fırın vb. her yerde rahatça kullanabilirsiniz. Aynı zamanda toz pire ilaçları da işinizi görecektir. Bayer Ficam Pire ve Bit İlacı da yüzey uygulamaları için idealdir.

ÇATIDA PİRE SORUNU VE İLAÇLAMA

Çatı, kömürlük, bodrum katlar rutubet, nem, havasızlık vb. sıkıntıları sık yaşadığından zararlı haşere türlerinin en çok görüldüğü yerlerdir. Evinizin etrafında ağaçlık alan, bahçe varsa fare, pire gibi zararlılar sürekli olarak ziyaretinize gelecektir. Bu durumda çatıya girip ilaçlama yapıp içerideki zararlıların dışarı çıkışına izin vermeden tekrar kapandığından emin olmalısınız. İlaçlama esnasında kullandığınız ürün çok önemlidir. Etkisi uzun süren ve sorunu ortadan kaldıracak ilaçlar almanız gerekir. Kokulu ilaç kullanmanızda da bir sakınca yoktur. Titan Super ME konsantre pire ilacı ile karışım hazırlayarak ve sprey püskürtücü ile uygulama yaparak kesin sonuçlar alabilirsiniz.

KÖMÜRLÜKTE PİRE SORUNU VE İLAÇLAMA

Kömürlükler genel olarak apartman veya şahsi ev sahiplerinin kullanılmayan eşyalarını, mobilyalarını, ihtiyaç fazlalarını tuttukları yerlerdir. Buralarda yoğun rutubet ve nem sebebiyle birçok haşere türü yaşar. Hamamböcekleri, fareler, pire ve bitler, örümcekler en sık görülen haşerelerdir. Sokak kedilerinin de fırsat buldukça girip çıktığı, ürediği alanlardır. Bu yüzden bir insana pire taşımaları oldukça olasıdır. Bir kömürlük kullanılmadan veya giriş yapma hazırlığına geçmeden önce mutlaka ilaçlanmalıdır. Bu noktada kömürlüğün büyüklüğüne göre ve sorun çıkarabilecek haşerelerin türlerine göre ilaç seçimi yapmanız gerekir. Bu noktada genel haşere ilaçları ve ek olarak kullanacağınız pire ilaçları sizi rahatlatır. Toz ilaçları uygulamak bu tarz yerlerde daha meşakkatli olacağından kokulu veya kokusuz bir pire ilacını uygulamanızı tavsiye ederiz. Kokusuz ilaçlarda ortamı terk etmenize gerek kalmadan işlem yapabilirsiniz. Kokulu ilaçlarda da keza aynı şekilde kesin sonuç alacaksınızdır.

BARINAKTA PİRE SORUNU VE İLAÇLAMA

Hayvan dostlarımızın kimi zaman uzun bir müddet boyunca konakladığı barınaklar ciddi pire ve bit toplanma alanıdır. Pire istilasından muzdarip barınak sahipleri her ne kadar barınan hayvanlara pire aşısı yapsalar da kendi sağlıklarından da emin olmak isteyebilirler. İnsan kanı da emebilen pireleri ısırıklarından tanıyabilirsiniz. Küçük kırmızı noktacıklar olarak görülürler ve hastalık yayma olasılıkları vardır. Bu durumda hem konaklayan canlara, hem de kendinize herhangi bir zarar vermeyecek, işinizden alıkoymayacak etkili pire ilaçlarına ihtiyacınız vardır. Kokusuz pire ilaçları yardımınıza koşacaktır. Bu ilaçların konsantre olanlarını ve 5 litre gibi 150 metrekarelik alana etki edebilenlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kokusuz pire ilaçları hayvanlar üzerinde herhangi bir sağlık sorunu oluşturmaz, ortamı boşaltmanızı gerektirmez sadece çözüm odaklıdır. Pirelerin özellikle bulunduğu kenar ve köşelere, varsa duvar diplerine ve kulübelere uygulayabilirsiniz. Bu bölgeler nokta atışı olacaktır. Böylece dostlarımız da sizler de uzun süre rahat edeceksinizdir. Kokulu pire ilaçları, kokusuz pire ilaçları, toz pire ilaçları ve uygulamada gerekebilecek sprey püskürteç gibi ekipmanların hepsi, bulabileceğiniz en uygun fiyatlarla www.defansmarket.com ‘da.

Bahsettiğimiz tüm başlıklar ve ilgili konularla alakalı alanında bilgili ekibimizden mobil destek alabilirsiniz. Defans Market her şeyden önce sağlığınızı ve yaşam alanınızı korumayı hedefler. Bu konuda sahadaki firmalardan daha deneyimli ve dürüstlüğü dikkate alan bir şirket olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Amacımız sorununuza yönelik en hızlı, doğru ve etkili çözümü getirmektir. İnternet sitemizden kolayca alışveriş yapabilir, hızlı kargo imkânıyla ürünlerinizin kapınıza kadar gelmesinden yararlanabilirsiniz.

Paylaş.

Comments are closed.