defans logo

Bayer Solfac WP 10

0

BAYER SOLFAC WP 10 Kene İlacı

Kene, hamam böceği, pire ve bit, tahta kurusu, karasinek ve sivrisinek ile mücadele için Bayer tarafından geliştirilen Solfac WP 10, bu hedef canlılarla mücadelede tercih edilen en etkili ürünlerden biridir. Güçlü öldürücü etkileri ve uzun süre alanı korumaları en büyük avantajlarıdır.

KENE NEDİR?

Hayvanların ve insanların vücuduna yapışarak kanlarını emen bir çeşit parazitlerdir. İnsan sağlığı üzerinde hayati derecede tehdit yaratan keneler, emdikleri kanla beraber sürekli büyüyüp gelişir. Ağaçlık, çimenlik alanlarda sık karşılaşılır. Son yıllarda insanoğlunun doğa üzerinde çok büyük miktarda tahribat yaratmasının sonucu olarak keneler de sayıca ve türce artmış, tehlikeleri de giderek fazlalaşmıştır.

KENENİN ZARARLARI

Farklı canlılardan emdikleri kanı vücutlarında taşıyarak farklı kişilere yayarlar. Bu nedenle bulaşıcı hastalıkları yayma riskleri oldukça fazladır. Hayvanların kürkleri arasında ve ağaçlık yerlerde saklanarak yaşarlar. Oldukça zararlı olan bu haşerelere karşı önlem almak şarttır.

Çiftlik, tarla, ormanlık alan vb. yerlere sahipseniz mutlaka düzenli olarak kene ilaçlaması yapmalısınız. Böylece durum kontrol altında olacak ve sizin de içiniz rahat edecektir. Defans Market’ten ihtiyacınıza yönelik dilediğiniz kene ilacını en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

BAYER SOLFAC WP 10 KOKUSUZ KENE İLACI

Solfac WP10 su ile kolaylıkla karışabilen, suda ıslanabilir toz halinde konsantre bir ilaçtır.

Solfac WP 10 , Hamam böceği mücadelesi için böceklerin gizlendikleri yerlere (dolap altları, ocak , lavabo alt ve arkaları), tahtakurusu mücadelesi için böceklerin görüldüğü alanlara( min 50 cm yükseklikten başlayarak duvar ve tüm taban alana), sivrisinek ve karasinek gibi uçan zararlılarla mücadele için; kondukları ve dinlendikleri alanlara (kapı ve pencere kenarları gibi) yakın mesafeden(40 cm) püskürtülür. İlacın, ilaçlanan sahada uzun süre etkili olması istenirse ilaçlı yerler silinmemeli ve yıkanmamalıdır. Kullanmadan önce kuvvetlice çalkalayınız.

HAMAM BÖCEĞİ VE ZARARLARI

Hamam böceği, çok farklı ortamlara adapte olup yaşayabilen fakat en çok bina içlerinde nemli ve ılık ortamları tercih eden haşerelerdir. Çoğu hamamböceği hepçildir. Evinizde hamam böceği görmenizin anlamı daha çok besin bulabildikleri kir ve çöp demektir. Evlerde genel olarak mutfakta, banyoda, salonların köşelerinde bulunurlar ve ışığa karşı hassas olduklarından bir hareket veya ışık algıladıkları anda kaçarlar. Her türlü kirli ortamda dolaşabilen bir yapıya sahip olduklarından, bu ortamlardan taşıdıkları mikrop ve bakterileri de yaşam alanınıza getirebilirler. Ayaklarıyla bastıkları her yere de bulaştırırlar. Gıda zehirlenmesine kadar sonuçları olabilir. Hamam böcekleri nemli ve rutubetli ortamları severler. Dolayısıyla havasız kalmış, rutubetli, temiz olmayan yerler onların barınması ve çoğalması için en ideal yerlerdir. Hamam böcekleri hakkında en ilginç konulardan bir tanesi de su altında 40 dakika kadar boğulmadan yaşayabilmeleridir. Bu denli ekstrem koşullara dayanıklılardır.

Hamam böcekleri pis ortamlarda uzun süre yaşadıklarından ve buradaki pisliği de yaşam alanlarımıza taşıdıklarından mücadele edilmesi gereken zararlı haşerelerdir.

BAYER SOLFAC WP 10 KOKUSUZ HAMAM BÖCEĞİ İLACI

Solfac WP10 su ile kolaylıkla karışabilen, suda ıslanabilir toz halinde konsantre bir ilaçtır. Solfac WP 10, Hamam böceği mücadelesi için böceklerin gizlendikleri yerlere (dolap altları, ocak, lavabo alt ve arkaları), tahtakurusu mücadelesi için böceklerin görüldüğü alanlara (min. 50 cm yükseklikten başlayarak duvar ve tüm taban alana), sivrisinek ve karasinek gibi uçan zararlılarla mücadele için; kondukları ve dinlendikleri alanlara (kapı ve pencere kenarları gibi) yakın mesafeden (40 cm) püskürtülür. İlacın, ilaçlanan sahada uzun süre etkili olması istenirse ilaçlı yerler silinmemeli ve yıkanmamalıdır. Kullanmadan önce kuvvetlice çalkalayınız.

TAHTA KURUSU VE ZARARLARI

Özellikle ışıksız, kuru ve ekstrem yerlerde saklanmayı seven, kan emici böceklerdir. İnsan paraziti olarak sayılan bu zararlılar kuş ve insan kanı emebilirler. İnsanları ısırabilir ve ısırdıkları bölgede kabarıklığa sebep olabilirler. Tahta kurusu, mücadele etmenin en zor olduğu haşerelerden biridir. Kullanılan ilacın etki etmesi için canlı üzerine veya geçtiği yerlere direkt temas etmesi gerekir. Evlerinize dışardan poşetlerinize, çantanıza veya ayakkabılarınıza zıplayıp asılı kalarak bile bulaşabilirler. Tahta kurusu ismini almalarının sebebi yüzeylerin çatlaklarında, süpürgeliklerin arkasında, parkelerin altında, tahta yüzeylerin boşluk veya çatlaklarında kendilerine uygun yaşama ortamı bulmalarıdır. Tahta kurusu derisinden, dışkısından veya seslerinden yaşam alanınızı işgal ettiklerinizi anlayabilirsiniz. Tahta kuruları büyüyüp geliştikçe deri dökerler. Dışkıları da koyu kahverengi veya siyah olabilir ve kenar, köşe, dip yerlerde görülürler.

Tahtakuruları kan emici hayvanlardır. . Özellikle insan kanından beslenirler. Geceleri biz farkında olmadan yattığımız yere zıplayıp ısırabilirler. Isırdıkları yerlerde yuvarlak, kırmızı ve sert şişliklere sebep olurlar. Tahtakurusu ısıran bireye alerjik reaksiyon, psikolojik rahatsızlık ve ciltte tahriş yaratırlar. Tahtakurusu ile bireysel mücadelede en etkili ilaçları ve uygun çözümleri www.defansmarket.com ‘da bulabilirsiniz.

BAYER SOLFAC WP 10 KOKUSUZ TAHTA KURUSU İLACI

Solfac WP10 su ile kolaylıkla karışabilen, suda ıslanabilir toz halinde konsantre bir ilaçtır. Solfac WP 10, tahta kurusu mücadelesi için böceklerin gizlendikleri yerlere (dolap altları, ocak, lavabo alt ve arkaları) İlacın, ilaçlanan sahada uzun süre etkili olması istenirse ilaçlı yerler silinmemeli ve yıkanmamalıdır. Kullanmadan önce kuvvetlice çalkalayınız.

Bahsettiğimiz haşereler ve çok daha fazlası üzerinde etkili olan Bayer Solfac WP 10 ürünlerine en uygun fiyatlarla, onlarca seçeneğe Defans Market’ten ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Comments are closed.